CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Morgan EV3 vás okouzlí svým zhledem i cenou


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Morgan Motor Company je jedinečnou postavou v dnešním automobilovém průmyslu. Tento rodinný výrobce je už více, jak deset let na trhu a pokračuje v budování vozidla Morgan na základě návrhů z roku 1920 a 1930. Někteří by tento čin nazvali příliš staromódním. Nicméně Morgan pokračuje ve své legendě po celé Evropě a prodeje jsou skutečně velké i navzdory tomu, jaká je cenová hladina. Pojďme se blíže podívat na nejnovější počin a budoucnost modelu EV3.

Exteriér

Nový model má překonfigurovaný nos vozu, který je přizpůsobený elektromotoru a tím širší nápravě. Spodní prodloužení bylo integrováno do těla, zatímco tradiční mříž je zcela odstraněna. Místo toho nabízí špička vyřezávaný otvor, který nabízí prostor pro odsazení světlometu a mosazné vodivé chlazení ploutve, která obaluje baterii.
Další významnou změnou je přemístění světlometů. Ty se obvykle montují přímo nad nebo mezi koly, lemujícími motor. Celkově je Morgan plný neortodoxních řešení pro vozidlo 21. století, ale na druhou stranu co jiného u Morgan EV3 čekat.

Interiér

Většina z malého interiéru je také nová. Přepracovaná přístrojová deska má klasický "magneto" přepínač pro výběr disku, dřeva a mosazných či hliníkových detailů. Tyto dvě tradiční měřidla a spínač jsou namontovány na černé desce, zatímco zbytek palubní desky je dokončena ve světle šedé barvě s mosaznými akcenty. Na rozdíl od klasického modelu je jeden z měřidel u EV3 nahrazen digitálním displejem. Nemá to však vliv na klasický vzhled a vše vypadá skvěle.

Hnací ústrojí

Pod kapotou najdeme na místo dunivého zvuku dvoulitrového motoru baterii s výkonem 20 kWhm která se nachází v přední části vozu a řídí 62 koňských sil. Jedná se o pokles výkonu o 20 koní, ale díky tomu, že EV3 váží jen 500 kg, zvládne zrychlit z nuly na sto za méně jak devět sekund.

Závěr

Morgan EV3 má krásný a vzrušující design. Mnohým se však může cenovka s číslem $ 40,000 zdát přepálená. Možná tomu i tak je. Pokud si však uvědomíte jedinečnost tohoto vozu, jeho původ a proces výroby, tak pochopíte proč si takovou cenovku zaslouží. Morgan EV3 je jedinečný elektromobil, který nemá konkurenci.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »