CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Na Infiniti Q60 Coupe se můžeme těšit v příštím roce


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Rok uplynul jako voda a od té doby se koncept Infiniti Q60 Coupe dostal na prkna výstaviště Detroit Auto Show. Není divu, že kupé je téměř totožné jako první pohledy. Je tedy pochopitelné, že originál v sobě ponese jen drobné změny.

Styling odložíme a podíváme se na výkon. Model je silnější a účinnější, než předchozí verze. Navíc jde vidět, že interiér se více podobá konkurenci velkých kupé od BMW nebo Mercedes-Benz. Infiniti se tak snaží více dospět a nabízet skutečně luxusní zážitky.

Exteriér

Výroba Q60 je téměř totožná s konceptem. Propojení designových prvků konceptu Q80 a prototypu Q50 přineslo skutečně agresivní, ale stylový vzhled. Přední část dělá z Q60 jeden z nejsportovnějších kupé ve své třídě a to zejména z důvodů velké mřížky a světlometů.

Prémiové materiály vylepšují vzhled a především chrom působí krásně na celý design vozu. Černé vložky kolem mlhových světel umocňují agresivní vzhled.

Ve srovnání s předchozím modelem je nový Q60 nižší a širší. Nejenže vypadá lépe na silnici, ale má díky tomu nižší těžiště, což poskytuje lepší jízdní vlastnosti.

Interiér

Zatímco exteriér je silně založený na konceptu, interiér už není tak slavný. Kabina je téměř identická s modelem Q50. V porovnáním s konceptem ztratil model otvory A/C a kliky dveří. Dále nejsou tak patrné ovládací prvky na každé straně dotykové obrazovky a mírně se aktualizovala i část středové konzole.

Interiér je složený s prémiových materiálů v podobě hliníku, černého dřeva a uhlíkových vláken. Mezi další vylepšení patří zvuková izolace, potlačení šumu, 13-reproduktorový audio systém Bose a další super moderní technické hračky.

Hnací ústrojí

Základní model získá přeplňovaný čtyřválcový motor o objemu 2,0 litru, který vystřelí s 208 koňmi a 258 liber-stop točivým momentem. K dispozici budou i další verze, které přinesou rozdílný výkon. Všechny modely však budou pod kontrolou 7-stupňové automatické převodovky.

Závěr

Zatímco poslední model Q60 nebyl žádným velkým frajerem oproti BMW řady 4 nebo Audi A5, nový model bude z jiného těsta. Kupé vypadá podstatně lépe a je připraveno skutečně konkurovat německé kvalitě ve všech ohledech.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »