CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Nabušená Acura NSX se dočká znovuzrození


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Acura NSX patří určitě mezi nejžhavější auta, která pochází z japonských ostrovů. První výskyt tohoto modelu začal v roce 1990 s 270 koňmi a motorem o objemu 3,0 litru V-6. Jednotka byla později aktualizována na motor o objemu 3,2 litru V-6, který chrlil 290 poníků. Výkon nebyl extra působivý, ale díky nízké pohotovostní hmotnosti patřilo NSX ve své době mezi jedno z nejrychlejších vozů. Výroba přestala v roce 2005. Nyní však dorazila překvapivá zpráva. Acura NSX byla odhalena v roce 2013 coby koncept a nyní je připravena jít do výroby.

Exteriér

Koncept vozu byl odhalen již v roce 2013. Aktuální model je téměř identický. Acura má stejný zobák a masivní mřížku. Konstrukce nárazníku a příchod vzduchu je téměř beze změny. Nicméně bližší pohled odhalí celou řadu úprav.

Větší splitter vyčnívá pod mřížkou, zatímco masivní čepele oddělují hlavní mřížku od bočních přívodů. Stříbrný ornament ukazuje odlišný styl japonských inženýrů a světlomety se rovněž chlubí novou grafikou. .

Zadní část si drží tvar konceptu. Najdeme zde také menší změny a to především v poloze výfuku. Pikantní třešničkou je spoiler, který přidává prvky jedinečnost na jinak jednoduchou kapotu. Boční pohled nabídne výraznější boční rozparky a znakovou čáru ve dveřích.

Interiér

Interiér není moc složitý. Nabídne symfonii kůže Alcantary a uhlíkových vláken. Široká škála vláken je rozprostřena po celém voze. Pouze sedačky jsou oděny do kůže Alcantara. Středová konzole působí příjemným dojmem a všimnout si můžete podobného designu tlačítek, jaké jsou i u jiných modelů Acura.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází zcela nový přeplňovaný motor V-6. Pohonná jednotka kombinuje přímé vstřikování spolu s variabilním časováním. Díky tomu dokáže mít vysoký výstupní výkon i při vysokých otáčkách. Celkový výkon vystačí na 573 koňských sil. Zrychlení z nuly na sto zvládne NSX za 3,5 sekundy. Maximální rychlost je 308 km/h.

Závěr

Acura NSX je důstojné auto. Je však příliš brzy říct konečný verdikt. Radši si počkáme až uvidíme model v akci. To by mělo proběhnout na konci roku 2015. Nemůžeme se dočkat až ten čas nastane. Zatím si můžeme užívat jiných super aut.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »