CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Nejlepší vozy amerických prezidentů


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »

O prezidentech v USA je možné tvrdit, že se vždy mohli chlubit těmi nejlepšími vozy. Abyste se s námi mohli pokochat i vy, tak jsme pro vás připravili žebříček těch úplně nejlepších

1. Harry Truman, 1953 Chrysler New Yorker

img

Na prvním místě je Trumanův New Yorker a to nejen proto, že se jedná o jeden z nejhezčích vozů padesátých let, nebo díky skvělému motoru od Hemi, ale hlavně proto, že s ním i po svém pezidentování urazil přes 2500 mil.

2. Bill Clinton, 1967 Ford Mustang

img

Prezident Bill Clinton měl tu čest vyzkoušet mnoho vozů “Mustangové éry“ a nejlepším z nich byl Ford Mustang Clearwater Aqua, který byl oblíbený nejen barvou, ale i vynikajícími parametry.

3. Ronald Reagan, Subaru Brat

img

Reagan je známý tím, že byl nejprve hercem a až poté prezidentem. Málokdo však ví, že jako první otestoval vůz Subaru Brat, před jeho vstupem na trh a protokol o své jízdě zaslal samotnému výrobci.

4. Lyndon B. Johnson, Amphicar

img

Tento modrý kabriolet je sice německým vozem, ale prezident Johnson si ho vybral jako jasnou volbu pro vůz, se kterým bude jezdit na svůj ranč.

5. Franklin D. Roosevelt, 1939 Packard 12

img

Tento obrněný dvanáctiválec byl prezidentskou chloubou a nyní tento vůz odpočívá v japonském muzeu Toyoty.

6. William McKinley, Stanley Steamer

img

McKinley si zaslouží místo v našem žebříčku už jenom proto, že byl prvním prezidentem, který vůbec řídil auto. Stanley Steamer byl vozem, který byl poháněn párou.

7. William Howard Taft, Baker Electric

img

Jedná se o první vůz, který byl vládou zakoupen speciálně jen pro účely používání prezidenta, na rozdíl od ostatních prezidentských vozů.

8. Dwight Eisenhower, 1914 Rauch and Langr

img

Jedno z prvních elektrických aut, které se prohánělo po cestách ještě 100 let předtím, než v Chevy a Nissan začaly prodávat svůj Volt and Leaf.

9. Herbert Hoover, 1932 Cadillac 452

img

Hoover si koupil Cadillac před dokončením svého jediného funkčního období a následně si ho nechal i v době, když opustil Bílý dům. Nejen, že má klasický styl třicátých let a motor V-16, ale také to byla luxusní vlajková loď této automobilové éry.

10. Woodrow Wilson, Pierce-Arrow Limousine

img

Pierce-Arrow byl vozem, se kterým se Wilson vrátil po podpisu smlouvy Versailles v roce 1919. byl to natolik výjimečný kousek, že mu ho přátelé koupili, aby ho mohl řídit i po skončení své prezidentské funkce.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »