CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Nissan boduje se svým X-Trail Premium konceptem


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Produkční vozy i futuristické koncepty nejsou jedinou věcí, která se zobrazuje na autosalonu v Ženevě. Nissan přináší dvojici vozů, které mají zaujmout především dobrodružné povahy. Pozornost ke značce má přilákat Qashqai a X-Trail. Upravený design a zajímavé vnitřní upgrady mají být hlavním lákadlem pro nové zákazníky. Pojďme se blíže zaměřit na model X-Trail, které má slibovat prémiové dobrodružství.

Exteriér

X-Trail koncept nese některé docela jedinečné pohledy. Základem je bílá matná barva, která v sobě schová motiv uhlíku. Podběhy kol mají lesklý černý povrch, ve kterém se odráží lem a kola. Stříbrné akcenty na bočních zrcátkách zvyšují atraktivitu designu. Ve spodní části si můžeme všimnou zlato měděných detailů, které zdobí přední kryt nárazníku. Kromě těchto drobných změn, zůstává koncept podobný standardnímu X-Trail modelu.

Interiér

Nissan čeká až na oficiální debut a tak je interiér pod rouškou tajemství. Nicméně, Nissan věnoval poměrně podrobný popis změn. Čalounění je z prémiové kůže v černém barevném provedení. Sedadla nabídnou maximální komfort s provedením Ultrasuede Gold Pearl koženým provedení. Přístrojová deska a dveřní panely dostanou matnou povrchovou úpravu s chromovaným přízvukem. Zbytek je standard klasického provedení modelu X-Trail.

Hnací ústrojí

Nissan neupustil ani zmínku o pohonném ústrojí, takže se můžeme pustit do spekulací. Nissan může přijít s některou ze tří pohonných jednotek, které nabízí ve svém modelu výroby. Patří mezi ně 2,0 litrový čtyřválec, 2,5 litrový čtyřválec a 1,6 litrový čtyřválec diesel. Samozřejmostí je šestistupňová manuální převodovka CVT.

Závěr

X-Trail koncept od Nissanu vypadá vcelku pěkně. Je však otázkou, zda je to dost. Matné černé akcenty společně se zlatým detailem a bílou barvou vypadají dobře. Uvidíme jak na tom bude interiér a co vše pojme. Na odhalení se můžete těšit již 1. či 2. března.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »