CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Nissan Maxima pro rok 2016


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Po tiskové zprávě, která byla překvapením, ohledně nové řady, se rozhodl Nissan konečně rozhodl jít s kůží na trh. Ukázka nového vozu proběhla v autosalonu v New Yorku. První dojem nás nenechal chladným. Maxima zdědila asi 90 procent původního konceptu ze Sport Sedan Conceptu, vystaveného v roce 2014. Společná je i palubní deska a řada interiérových prvků. Stručně řečeno Maxima je pravděpodobně nejsportovnější a nejkrásnější full-size ve své cenové kategorii.

Exteriér

Nová Maxima je mírně tlumený Sport Sedan Concept. Na první pohled je ohromující. Sedan je menší, ale delší než předchozí generace a díky nižšímu profilu a širšímu postoji vypadá báječně. Sportovní vzhled navíc podporuje tvarovaná linka podél těla. Masivní světlomety lemují tvar mřížky, která prochází hluboko do nárazníku. V zadní části najdeme chromovou lištu pod víkem zavazadlového prostoru. Nárazník je též velmi podobný konceptu Sport Sedan. Profil je to, kde Maxima vynikne v plné velikosti. Svalnaté blatníky a hluboce zalité dveře dodávají sílu a sportovní vzhled k tomu svažujícímu zadnímu sklu, které vytváří dojem sedanu.

Interiér

Uvnitř kabiny je to velmi podobné jako v konceptu Sport Sedan. Přístrojová deska je totožné studie, ale přináší trochu jiné funkce a užití. Nové jsou větší otvory, tlačítka a knoflíky na středovém panelu. Interiér Maximy působí ostrým dojmem a má větší punc luxusu, než by se u Nissanu mohlo zdát.

Hnací ústrojí

Pod kapotou agresivního vozu Maxima se schovává motor V-6 o objemu 3,5 litru. Maxima utáhne 300 koňských sil. Oproti předchozímu modelu se výkon zvýšil o deset koní. Zrychlení z nuly na sto zatím není k dispozici, ale počítáme s časem kolem 6 sekund.

Závěr

Na trhu není nouze o elegantní sedany, ale málokteré jsou tak nádherné, jako Maxima 2016. Není to však jen o kráse. Design je unikátní a odvážný. Výkon není také k zahození. Nissan Maxima se zkrátka povedl na všech frontách a již teď je patrné, že ho čeká zářná budoucnost.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »