CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Nová generace Murano od Nissanu neurazí


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Nissan se snaží co nejvíce zaujmout modelem Murano. To není úplně jednoduché, neboť je považován pouze za výkřik a vyplnění mezery v segmentu crossover a SUV. Nicméně, nový model se představil na New York International Auto Show.

Víc, než nový model, se spíše představil směr, kterým se ubírá Nissan v designu svých vozů. Ten se více sjednocuje a zachovává si styl svého brandu. Murano 2015 oslní nejen svým novým designem, ale také prémiovými funkcemi v interiéru, včetně bezpečnostních prvků.

Exteriér

Předchozí generace Murano nebyla zrovna vítězem soutěže krásy. K této skutečnosti se rozhodl Nissan upravit model. Nové SUV je inspirováno konceptem Resonance. Podobnosti si můžeme všimnou na přední mřížce, která má tvar bumerangu. Jiné jsou i světlomety a koncová světla.

Na druhé straně je vyšší kapota, které se svažuje směrem k mřížce. Podobné změny jsou i na zadní části. Celkově lze říct, že nový design není dokonalý, ale stále je to masivní zlepšení oproti předchozímu modelu.

Interiér

Zlepšení je více viditelné v kabině. Od palubní desky, k volantu až k panelům dveří, je vidět změna. Přístrojová deska má velký dotykový displej a středová konzole je širší. Kromě nových linií a upravených prvků, má Murano snížený i počet tlačítek o 60%.

K dispozici je možnost rozšíření luxusu o kožená sedadla, vyhřívaný volant nebo startování motoru na dálku. Za tyto extra funkce si však musíte připlatit.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází motor DOHC V-6 o obejmu 3,5 litru. Ten vyprodukuje výkon 260 koňských sil a 240 liber-stop točivého momentu. Díky připojenému Xtronic systému, by měl být model o 20% úspornější, než předchozí model. Je to především díky snížené hmotnosti a vylepšení aerodynamiky.

Závěr

Mírným zklamáním je skutečnost, že Nissan přeskočil z jedné generace na druhou bez znatelnějších změn. Nicméně snížená hmotnost, lepší spotřeba a mírně upravený design dělá z Murana přitažlivější model, než byl jeho starší bratr. Uvidíme, jak si povede další generace Nissan Murano 2016.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »