CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Nová generace Renault Scenic


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Před pěti lety představil Renault na ženevském autosalonu svůj R-Space Concept. V letošním roce jsme viděli něco velmi podobné tomuto konceptu. Byla to náhoda? Rozhodně ne. Byli jsme totiž svědky zveřejnění nové generace Scenic, která je postavená na základu R-Space konceptu.
Kupodivu se Renault hodně držel stylingu z konceptu. Samozřejmě najdeme změny, ale nic tak zásadního. Na první pohled však můžeme říct, že Scenic vypadá ve skutečnosti lépe, než samotný koncept R-Space.

Exteriér

Nový Scenic je stylovější, než předchozí model a pozoruhodně podobný R-Space konceptu. Ve srovnání s předchozím modelem, je předek jemnější a míří dolů na zem. Na boční straně vidíme velký skleněný panel umístěný mezi čelním sklem a samotnými dveřmi. Je to podobné provedení, jako u Pontiac Trans-Sport z roku 1990. Na zadní části se dočkáme kompletně odlišného designu ve srovnání s původním modelem. Světla jsou namontována na zadních dveří. Vše doplňují krásné chromované kliky, které dodávají dveřím více charakteru, než tomu bylo u minulého modelu.

Interiér

Interiér nabídne prostornou kabinu a zajímavé uspořádání, které přináší styl. Palubní deska se chlubí přehlednou a velkou středovou konzoly. Sedadla jsou totožná s těmi, co najdeme v modelu E-Space. Pokud si připlatíte, čeká na vás masírování, vyhřívání a osm poloh pro nastavení sedadla. Technologie na vás čekají v podobě celobarevné obrazovky, heads-up displaye a výkonného zvukového systému s 11 reproduktory.

Hnací ústrojí

Do konce roku 2016 bude Scenic nabízen s jedním z osmi různých motorů – šest vznětových a dvou zážehových. Základem je nabídka 95 koňských sil s motorem dCi diesel, který je připojen na šestistupňovou manuální převodovku.

Závěr

Jsme nadšení, že má nový Scenic hodně společného s konceptem z roku 2014. Není totiž tak časté, že se koncept dostane do ostré výroby. Nový model je každopádně přitažlivý, ale nechybělo by mu více tažné síly. Renault nicméně odvedl skvělou práci.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »