CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Nové Audi RS7 má čím překvapit


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Když Mercedes-Benz zveřejnil své "čtyřdveřové kupé" CLS, byl to okamžitý prodejní úspěch a každý výrobce automobilů se jej snažil dohnat. Audi vytvořila A7 s unikátním liftbackem. Poté se rozhodla pro verzi S7, která měla vyšší výkon. Po úspěchu obou těchto modelů se Audi rozhodla jít all-in na trhu s výkonem a vytvořila RS7. Díky twin-turbo V-8 vytvořila z Audi běsnící monstrum. To vše se událo v roce 2013. Nyní přichází nový RS7 Sportback pro rok 2015, který přináší novou porci zábavy.

Exteriér

Exteriér Audi RS7 byl zarážející dříve, ale s novými aktualizacemi Audi našla způsob jak vylepšit tvar a vytvořit tak mnohem ostřejší design, který je mnohem atraktivnější. Nová A7 přináší masivní přední sání. Mřížka krásně vizuálně ladí díky designu s ostřejšími hranami a úhly. Rámeček kolem nového nosu lze objednat v několika barvách. Na výběr je matný hliník, černá nebo uhlíková barva. Zadní část vozu je stejná, ale koncová světla byla aktualizována. Kromě změny ve tvaru přibude i další barevná kombinace. Konkrétně čtyři odstíny: Floret Silver, Glacier White, Mythos Black a Sepang Blue. Audi RS7 je standardně dodávána s 20-palcovými koly.

Interiér

Interiér byl též o malinko povýšen. Největší změnou prošli agresivně posílená sportovní sedadla. Atraktivní je i prošívání sedadel, které září v temné kabině. Z blízkého pohledu lze i vidět mírně upravenou přístrojovou desku. Mírným redesignem prošel i emblém na přístrojové desce.

Hnací ústrojí

Design však není na RS7 to nejdůležitější. Hlavní věc se skrývá pod kapotou. Tam najdeme 4.0 litrový motor V8 s dvojicí turbodmychadel, které produkují na 560 koňských sil. S relativně nízkou hmotností, a motorem z monstra, dokáže Audi RS7 sprint z nuly na sto za 3,9 sekund. Maximální rychlost je 305 km/h.

Závěr

Nová Audi RS7 2015 je velmi přesvědčivá. Audi dovedla téměř k dokonalosti kombinaci prostoru, praktičnosti, luxusu a rychlosti. Vypadá to na slibnou budoucnost v tomto segmentu vozů.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »