CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Nové BMW M3 neusíná na vavřínech


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Pro modelový rok 2012 vypustilo BMW kompletně přepracovanou sérii šesté generace 3. V roce 2015 poté získala M3 masivní výkon a díky tomu byla rychlejší a hbitější, než kdy dříve. U modelového roku 2016 získala řada 3 lehké úpravy, které upozorňují na skutečnost, že BMW M3 2016 neusíná na vavřínech.
Díky těmto modelovým úpravám je M3 svěží, ale nedělá takový humbuk jako dřív. Nemluvě o tom, že tyto úpravy se dají těžko nazvat faceliftem.

Exteriér

Než se vrhnete do náruče nové M3, je třeba upozornit na pár novinek. Vysoce výkoný sedan získal stejné světlomety, jako celá řada 3. Zadní LED světla získala nový kabát a rozvržení. Nově je v exteriéru k dispozici i odstíny barev. Vyladit svého miláčka můžete do Topaz-kovové nebo Šampaňské barvy. Navzdory tomu, že se jedná o jediné na první pohled znatelné aktualizace, je stále M3 jedním z nejlépe vypadajících vozů dneška. Skutečná povaha tohoto vozu se však ukáže až po sešlápnutí plynu na podlahu.

Interiér

Podobně omezená aktualizace je i v interiéru. Změny se týkají pouze nových chromů na palubní desce, středové konzole a drobných vychytávek. Dále je tu nejnovější generace navigačního systému Professional s LTE, které BMW popisuje jako nejrychlejší systém k dispozici. Další možnosti úprav v interiéru a vylepšení nabízí BMW ve svém individuálním programu.

Hnací ústrojí

BMW M3 2016 pohání stejný motor, jako modelový rok 2015. To vůbec není špatná věc. Obzvláště, když používá 3,0 litrový motor, který produkuje 425 koňských sil a 406 liber-stop točivého momentu. Stejně jako revidovaná M3, se dodává se šestistupňovou manuální převodovkou. K dispozici je však i sedmistupňová dvou-spojková převodovka. S manuální převodovkou je sprint z nuly na sto za 4,1 sekundy. Volitelná převodovka snižuje čas na 3,9 sekundy. Maximální rychlost je 250 km/h.

Závěr

Lehký redesign ukazuje, že BMW neusíná na vavřínech s M3. Časem tedy můžeme očekávat masivnější změny. Snad k lepšímu. Nyní se však můžeme těšit na kvalitní vůz, který má výkon a styl. Tak jak jsme u BMW M3 zvyklí.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »