CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Opět blíže k přírodě, to je Tesla Roadster 2020


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Tesla vypadá zaneprázdněně vývojem druhé generace Roadster. Na ten si budeme muset minimálně další 4 roky počkat. Také to znamená skutečnost, že dostupné informace o novém vozidle jsou poměrně břitké. Nicméně víme, že přijde s novou platformou, větším rozsahem a výkonem.
Hlavním úkolem automobilky Tesla je prodat půl milionu auto ročně do roku 2020. To se však s jedním modelem zvládnout nedá. Z toho důvodu přijde na podzim Tesla Model X a Tesla Model 3. Uvidíme, jak tyto modely naplní své cíle. Nyní se pojďme blíže podívat na Roadster 2020.

Exteriér

Původní Roadster je postaven na Lotus Elise platformě. Tentokrát bude Roadster zcela nový od základu. Bude postaven na základu "Gen 3" platformy, která bude k dispozici v několika verzích. Pokud chcete vědět, jak to vše bude vypadat, musíte se zaměřit na Model 3. Zadní část by však měla mít více svalu a Roadster bude tedy více kompaktnější a robustnější.

Interiér

Luxus a technika je to, co dostanete v kabině Tesla Roadster 2020. To znamená prémiovou kůži Nappa, čalouněné materiály, prvotřídní hliník, leštěný zinek a pravděpodobně i možnost uhlíkových vláken. Navíc je na seznamu i několik barevných odstínů.
Dále bude k dispozici nejmodernější informační technologie v podobě Wi-Fi, navigace, displeje a fotoaparátu s vysokým rozlišením, díky čemuž zaparkujete na každém místě.

Hnací ústrojí

PTedy rychlost, rychlost a zase rychlost. Navíc by se měl vylepšit dojezd a celkově jízdní dynamika vozu. Uvidíme jak nakonec vše dopadne a s čím Tesla přijde.

Závěr

Tesla Roadster 2020 vypadá dobře. Je však příliš daleko brát všechny informace příliš vážně. Může se totiž stát spousty věcí, které ovlivní to, jak bude v roce vydání vypadat. Tesla Roadster má však hezky našlápnuto a vypadá to na další dobrý vůz.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »