CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Porsche 718 Boxster se konečně dočkal nové verze


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

V roce 1996 se představil Boxster jako sportovní vůz pro bohatší střední třídu. Ač se ve svých začátcích vezl na vlně kritiky od odletu tradice Porsche, Boxster si rychle získal širokou základnu nadšenců. Je to téměř dvacet let od jeho debutu a nyní se roadster dočkal nejdůležitějšího faceliftu svého života. Pojďme se blíže podívat, co nám tato nová verze přináší za změny.

Exteriér

Porsche říká, že každý kousek plastu a sebemenší detail byl přepracován. Snaží se tak naznačit, že nová 718 je více, než jen facelift. Nicméně představená karoserie je stále velmi podobná předchozímu modelu. Hlavní změny zahrnují širší předení část a nárazník. Další významnou změnou je přidání nových bi-xenonových světlometů Porsche, které dávají Boxster nápaditý vzhled. V boční části vozu nalezneme nápaditější a výraznější boční přívody, které jsou více svalnatější. V zadní části se honosí nové světlomety s 3D LED technologií a čtyřbodovým brzdovým světlem. Konfigurace výfukových koncovek zůstala nezměněna.

Interiér

Uvnitř 718 Boxster najdeme sportovní panel s revidovanou přístrojovou deskou. Pokud jde o velikost a tvar, je vše více méně stejné. Volant obdržel nový design a stejně tak střední úsek. Kabina je tak víc podobná tomu, co je vidět v 911.
Vše ostatní bylo přeneseno téměř beze změny. Nemáme však na mysli technologie. Standardní systém Porsche Communication Management je součástí vozu.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází přeplňovaný motor o objemu 2,0 litru produkující na 300 koní a 280 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 4,9 sekundy. Maximální rychlost je 274 km/h.

Závěr

Přesně 20 let od svého zavedení se Porsche Boxster dočkal dramatické změny. Nové motory, krásný design a moderní interiér jistě postaví tento kultovní vůz opět na hlavní scénu. Je to jedině dobře, jelikož model s pořádnou historií a skvělým duchem se tu dlouho neukázal.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »