CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Porsche Cayenne Platinum Edition


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

V roce 2002 byl Cayenne představen veřejnosti. Jednalo se vůbec o první SUV, které Porsche vytvořilo. V počátku byl těžce kritizován za to, že se odklonilo od tradic firmy. Časem si však našel své fanoušky a druhá generace vydaná v roce 2010 byla poměrně oblíbená. V roce 2015 přišel menší facelift a nyní v roce 2016 se lineup Cayenne rozšiřuje o edici Platinum.

Exteriér

První věc, která upoutá největší díl pozornosti, jsou 20-palcová kola. Lesklá povrchová úprava ráfků poskytuje silný kontrast s některou z barev exteriéru SUV a skvěle ladí například s černým tělem. Cayenne Platinum edice nabízí širokou a pestrou škálu barev od fialové, černé, bílé nebo stříbrné. Jednotlivé detaily je pak možné ladit do jiných odstínů. Jediné, co nelze upravit bez příplatku, jsou černé podběhy, které jsou brány jako standard. V novém balíčku nejsou vidět ani žádné chromové části.

Interiér

Vnitřek Cayenne má velmi zajímavé rozšíření. Začneme u nerezových prahů a nebo ocelových dveří z osvětleným znakem "Platinum Edition". Sportovní sedadla jsou zabalena v kůži a jsou elektronicky nastavitelná až do 8 poloh. Dále má doplňková výbava zahrnuto ve standardním balíčku antireflexní zpětné zrcátko, posilovač řízení nebo přední či zadní parkovací asistent.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se neděje žádná změna. Cayenne Platinum je stále nabízen se základním 3,6 litrovým motorem V-6, který má 300 koňských sil a 295 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 7,3 sekundy a maximální rychlost je 230 km/h.

Závěr

Porsche Cayenne Platinum je další zajímavý balíček, který nabízí především stylové detaily. Rozhodně nás těší 20-palcová kola a barevné kombinace, které spolu skvěle ladí. Škoda,že již nezbyla nějaká ta úprava i na hnací ústrojí, ale asi nesmíme chtít vše najednou.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »