CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Přichází šestá generace BMW řady 7


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Čekání je u konce. Téměř po roce pověstí, zpráv a špionážních záběrů šesté generace je BMW řady 7 konečně tady. Přepracovaná od základů, představuje velký krok vpřed pro BMW z hlediska designu, technologií a dokonce i hnacího ústrojí. Přestože sedan vyjde až na letošní podzim, BMW vydala všechny detaily už nyní. Pojďte se s námi vydat do nových dálek a objevovat netušené možnosti řady 7.
Hlavní vylepšení BMW řady 7 je nové karbonové jádro vozu. Tato významná část vozu je vyrobena z uhlíkových vláken a vyztuženého plastu. Díky tomu se váha snížila o 190 liber. Navíc se zlepšily jízdní vlastnosti a celkově vypadá nová řada 7 jako neuvěřitelný zážitek. Čekání je u konce. Téměř po roce pověstí, zpráv a špionážních záběrů šesté generace je BMW řady 7 konečně tady. Přepracovaná od základů, představuje velký krok vpřed pro BMW z hlediska designu, technologií a dokonce i hnacího ústrojí.

Exteriér

Nejméně překvapující věcí na řadě 7 je její design. I když auto nebylo nikdy zcela odkryto, nová řada je kombinací současného stylu a nejnovějšího pojetí BMW designu. V přední části je mřížka poněkud širší. Světlomety jsou naopak užší a spodní část vozu je agresivnější než předchozí model. To je zhruba vše co je na první pohled odlišné od aktuální řady.

Interiér

Luxusní sedan řady 7 nezklame. Opět se nabízí dostatečný prostor pro všechny cestující. Standardně se bude dodávat s panoramatickou střechou. Uvnitř kabiny natrefíme na dotykový displej s 3D senzory. Dále je tu 7-palcový displej, prostorový zvuk se sadou 16 reproduktorů. Hlavní doménou BMW je možnost individuální konfigurace. To platí i v tomto případu. BMW nabízí luxusní základ, ale i mnohem více. Stačí mít tučné konto.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází 3 litrový twin turbo motor s výkonem 320 koňských sil a 330 liber-stop točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto proběhne kolem 5,4 sekund. Maximální rychlost je 250 km/h.

Závěr

Na papíře a na fotkách je BMW řady 7 pro rok 2016 větší a lepší, než předchozí model. O tom není sporu. To však nemusí být takové zlepšení, které by dosáhlo na nový Mercedes-benz třídy S. Nicméně šestá generace řady 7 má slušně našlápnuto, aby celou situaci otočila.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »