CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Pro všechny dobrodruhy je tu Seat Leon Cross Sport


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Seat se v posledních letech snaží dostat do dříve neprozkoumaných segmentů. Po vypuštění Seat Leon X-Perience a Cupra 280 přichází Seat s dalším modelem, který spatří světlo světa poprvé. První SUV značky Seat by mělo dorazit v roce 2016 a podle prvních informací, se máme na co těšit.

Seat Leon Cross Sport by měl být křížencem Leon Cupra a Leon X-Perience. Koncept Cross Sport přichází s velkým očekáváním a my jenom doufáme, že se časem dostane model i do ostrého provozu.

Exteriér

Při prvním pohledu na model si uvědomíte, že Leon Cross Sport je jen posazený Leon Cupra s crossover podběhy kol a nárazníky. Případně lze tomu přirovnat dvoudveřový Leon X-Perience s výraznými prvky sportovního designu.

Nový model disponuje prvky z nejnovějších modelů Seat. Těšit se můžeme na zatemněnou přední mřížku a černá zrcadla. Dále tu máme nárazník, který je totožný s modelem X-Perience. Samozřejmostí je LED denní svícení, stejně jako SUV podběhy kol a prahů.

Interiér

Interiér je identický se Seat Leon Cupra 290, takže není moc futuristický. Nicméně největší pozornost si získá skladba barev, kdy oranžový nádech strhává na sebe všechnu pozornost. Podle tvůrců je barva inspirována "barcelonským sluncem". Dále tu máme standardní prvky, bezpečnostní systémy a celkově podobné vybavení, jako u jiných vozů stejné kategorie.

Hnací ústrojí

Hnací ústrojí se pyšní 2,0 l čtyřválcem, který najdeme i u modelu Cupra SC 280 2014 a Volkswagen Golf R 2016. Přeplňovaný motor zvládne urvat na 286 koňských sil a 258 liber-stop točivého momentu. To je o deset koní více, než je tomu u Leon Cupra 280. Zrychlení z nuly na sto zvládne za krásných 4,9 sekundy.

Závěr

Seat potřebuje co nejvíce úspěšných modelů. Rozhodl se tedy své naděje vložit do modelové řady crossoverů, která by měla mít svůj debut v roce 2016. Uvidíme, jak bude konečný model vypadat a zda se automobilce Seat povede uskutečnit svůj záměr.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »