CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

První SUV od Maserati je na světě a jmenuje se Levante


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Krátce poté, co Maserati představila koncept Kubang na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2011, netrvalo dlouho a začaly se šířit pověsti o tom, že Maserati chystá své první SUV. Uběhlo spousty nových modelů a z drbů se stala skutečnost. Maserati představila své první SUV opět ve Frankfurtu. Nese název Levante a podle inženýrů se jedná o crossover/SUV, který osloví mnohem širší publikum, než většina konkurenčních modelů. Pojďme se podívat blíže na to, jak zvedne tato novinka automobilce Maserati tržby.

Exteriér

Před debutem vydal Maserati čtyři oficiální obrázky. Současný vzhled byl původnímu renderu poměrně blízko. Celkovým dojmem působí Levante jako svalnatý crossover, který dělá z BMW X6 ošklivé káčátko.
V přední části si všimneme klasického symbolu trojzubce, kterým je Maserati proslulé. Přívod vzduchu je o něco níže, než tomu bylo na ukázkových snímcích. Světlomety mají kočičí vzhled a jsou propojené tenkým výřezem těsně pod mřížkou. Při pohledu z boku, si můžete všimnout trojice bočních ventilačních otvorů těsně nad a za předními obutím. Dále zde máme bezrámové dveře a širokou paletu vzorů pro kola.
Zadní část má vyboulené blatníky, což zvyšuje vizuální hmotnost auta. LED zadní světla se stačí do boků a střešní spoiler vyčnívá ze zadního okna. Netřeba říkat, že Maserati odvedl dobrou práci, co se týče exteriéru. Pojďme omrknout interiér.

Interiér

Maserati čerpalo inspiraci ze svého sedanu. Není se tedy čemu divit, že Levante má spousty podobných detailů. Rozvržení a vzhled jsou prakticky identické, s výjimkou zvětšených rozměrů. Na palubní desce nalezneme řadu kontrolních spínačů a dalších knoflíků, kterými kontrolujeme a hlídáme vůz. Standardem je kožené čalounění v luxusní kvalitě. Dále zde máme 8,4 palcový dotykový displej, 8 reproduktorů, dvou-zónovou klimatizaci a spousty dalších moderních technologií, které povyšují interiér na novou úroveň.
Maserati interiér dělat umí. Ať už se posadí do nového Levante kdokoliv, vždy se tam bude cítit, jako v bavlnce.

Hnací ústrojí

K dispozici jsou tři balíčky motoru. Všechny jsou o objemu 3,0 litru. Levante S nabídne 430 koní a 428 liber-stop točivého momentu. Klasický Levante je připraven s 350 koňmi a 369 liber-stop točivým momentem. Poslední model Levante Diesel je dodáván s 275 koňmi a 443 liber-stop točivým momentem. Každý motor je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Závěr

Cítíme, že Maserati Levante je SUV na svém místě. Nabízí velmi zajímavý design, skvělý interiér a širokou škálu výkonných motorů. Pokud si tohle SUV udrží svůj sex-appeal po celou dobu prodeje, je jisté, že Maserati půjdou tržby nahoru.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »