CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Renault chce ovládnout indický trh s modelem Kwid


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

TRenault se v letošním roce snaží upevnit svoje postavení v Indii. Francouzská automobilka nabídne nový kompaktní crossover Kwid, který má tomuto cíli pomoci. Jde o městské SUV s dobrou cenou, exteriérem, efektivní spotřebou a dobrým pohonem. Kwid je vytvořen speciálně pro potřeby indického trhu. V loňském roce prodal Renault přes 45 000 vozů. Zda mu v letošním roce KWID pomůže zvýšit obrat je záhadou. Pojďme si blíže představit tento nový model.

Exteriér

Každý, kdo se seznámil s konceptem Kwid v loňském roce, bude zklamán. Konečná výrobní verze se totiž značně liší, od té co byla na papíře. Esteticky se snaží Kwid přenést opojnou dávku SUV s kompaktním crossoverem do pohodlného městského vozu. To se mu daří za pomoci krátkých převisů vpředu a vzadu. V přední části je velký centrální přívod v duchu. V zadní části jsou více zaoblené tvary. V celkovém dojmu pak Kwid vytváří pocit velkoleposti a přítomnosti. Se všemi narážkami na robustní SUV, je Kwid stále kompaktní a dostatečně malý, aby zvládl dobře svoji práci v přeplněném městě.

Interiér

Interiér Kwid byl ještě více šokující než jeho exteriér. Výroba automobilů je však mocný krotitel. Nicméně se podrželo udržet celou řadu velmi pěkných funkcí pro tento segment. Možná je Kwid nejlepší volbou, pokud srovnáte jeho konkurenty. Alespoň co se týče interiéru.
Jednoduchý a přímočarý interiér usnadňuje ovládání systému a klimatizace. Z ergonomického volantu je vidět digitální měřidla. Chrom pak prostupuje středovou konzoly, větracími otvory a přístrojovým panelem. Technologické okénko přineslo multimediální a navigační systém se 7-palcovým dotykovým displejem.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se nachází tříválcový motor o objemu 0,8 litru. Nejnovější a nejmenší motor od Renaultu je zatím velkou záhadou. Přesné informace nejsou k dispozici. Inženýři však tvrdí, že se bude jednat o jeden z nejlepších motorů na spotřebu paliva.

Závěr

Kwid je slušné solidní auto, které splňuje všechny požadavky, pro které byl vyroben. Úspěch však rozhodne pohonná jednotka a její specifikace. Jasno budeme mít celkem brzy, blíží se totiž datum vydání.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »