CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Renault kwid Climber má všechny kvality off-roadu


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

V květnu roku 2015 Renault představil model Kwid, který měl posílit pozici automobilky na indickém trhu. Tento model šel na prodej několik měsíců a slavil obrovský úspěch. Kwid je jen o chlup větší, než Renault Twingo a opírá se o platformu Nissan.
S tímto úspěchem vypracoval Renault další dva nové koncepty, které představil na New Delphi Auto Show v Indii. Jeden z nich byl Renault kwid Racer a druhý Renault kwid Climber. Oba modely jsou postaveny na stejné architektuře, jako předchozí model, ale mají především „všechny kvality off-roadu.“

Exteriér

Kwid Climber se příliš neliší od svého staršího sourozence. V přední části vidíme stejné designové prvky s jemnou úpravou. Reflektory mají ochrannou vložku a společně s dalším ochranným prvkem podvozku činí zabezpečení kwid Climber na jedno z nejlepších ve své třídě. Po stranách najdeme opět stejné prvky jako u předchozího modelu, ale Climber nabízí větší podběhy kol a zvýšenou ochranu. Zadní část hraje tu samou písničku a nenabízí nic navíc.

Interiér

Interiér téže nenabízí žádné významné změny. Veškeré novinky se týkají spíše barev a jejich odstínů. Sedadla nabídnou kombinaci látky a kůže. Čalounění je z černého plastu. Oranžovou barvu najdeme především na detailech, jako jsou větrací otvory, kliky dveří, ovládání HVAC, rohože nebo kolem paprsků volantu. Na první pohled se může zdát interiér Climber odfláknutý. Všude spousty laciného plastu. Po chvíli prohlížení však přijdete na to, že je vše dokonalé a Renault si dal na interiéru záležet.

Hnací ústrojí

Renault mlčí o hnacím ústrojí, které najdeme na Climber konceptu. S největší pravděpodobností najdeme stejné pohonné jednotky, jako ve standardním kwid modelu. Tříválcový motor s 54 koňmi a 53 liber-stop točivý moment. Veškerý výkon má pod kontrolou pětistupňová manuální převodovka. Uvidíme co nakonec kwid Climber předvede, ale určitě jsme blízko pravdy.

Závěr

Pokaždé se najde někdo, komu nebude vyhovovat mini SUV. Nicméně Renault se o svůj koncept mini SUV stará na výbornou. Model sice nabídne pár much, které kazí celkově skvělý dojem, ale není to nic, co by modelu Climber ztrácelo na síle.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »