CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Shelby Cobra GT500 - hodně muziky za málo peněz


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Ford a Shelby mají dlouhou a bohatou historii. První americká muscle car si našla své místo na světě v roce 1965 pod názvem Shelby Mustang GT350. O dva roky později následovalo Shelby Mustang GT500 a v roce 1968 se objevilo GT500KR.
V roce 2005 se Ford se Shelby rozhodly obnovit své dědictví. Patá generace Mustang byla vypuštěna s prvky retro designu a nádechem historie. Roky vývoje a modelování vyústily v nárůst koňské síly. Shelby Cobra GT500 se rozrostla nově o 500 koňských sil a 480 liber-stop točivého momentu.

Exteriér

Design obsahuje některé kultovní tělesné linie, díky kterým je Shelby tak znám. Ve většině místech najdeme originální linie a retro narážky na Shelby Cobra styl. Maska chladiče a kryty byly změněny a spodní mřížka získala nový vzhled. Na bocích jsou nejvýraznější speciálně navržená dvojitá pěti paprsková kola. V zadní části je velký spoiler, který pomáhá s přítlakem, zatímco difuzor mezi dvojitými výfuky nahání vzduch zpod auta. Nechybí ani dvojité závodní pásy, které jsou charakteristické pro Shelby Mustang.

Interiér

Uvnitř kabiny najdeme téměř každý povrch zabalený do ebenové kůže a to včetně volantu, palubní desky, středové loketní opěrky, kufru a brzdy. Samozřejmostí jsou polstrovaná sedadla, která mají stejný barevný styl jako výplně dveří. Kontrastní červená barva přináší příjemné rozzáření jinak tmavého interiéru.

Hnací ústrojí

Největší zlepšení má Mustang pod kapotou. Zásobí jej motor V-8 o objemu 5,4 litrů, který nahradil předchozí motor o objemu "pouhých" 4,6 litrů. Díky této změně vyprodukuje Shelby na 500 koní při 6000 otáčkách za minutu. Zrychlení z nuly na sto zvládne Shelby Cobra GT500 za 4 vteřiny.

Závěr

Shelby Cobra GT500 je skutečná muscle car se vším všudy. Neuvěřitelný výkon za "pouhých" $40 000 je zkrátka k neuvěření. Příjemný interiér a legendární design dělá z Shelby GT500 top auto, které je skutečně přitažlivé.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »