CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Škoda představila svůj koncept SUV Visions 2016


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Před několika lety vypustila Škoda svoji studii VisionC 2014, která představila nový designový jazyk značky. Široká veřejnost to přivítala s nadšením. Konečně se totiž jednalo o osobitý styl, který si nikdo nemohl splést s přemnoženým designem Volkswagen modelů, kterých je kolem nás mraky. Několik let uplynulo a Škoda plánuje vypustit na světlo světa svůj nejnovější počin. Model přichází s novou filosofií designu, ale navíc se zaměřuje i na SUV segment.

Exteriér

Při pohledu na fotografie, které poskytla Škoda si nikdy přesně nepředstavíte, jak bude auto doopravdy vypadat. Velikost, hmotnost, křivky a materiál jsou předmětem zrakového vnímání a tak i přestože víme, jak model bude vypadat, stále je obestřen tajemstvím, které nás přitahuje.

V přední části najdeme klasickou mřížku ve Škoda stylu. Po stranách jsou přívody vzduchu ve stejném stylu a k tomu, jako bonus, jsou elegantní zapuštěné světlomety. Strany Škoda Visions nejsou dostatečně vidět. Můžeme se jen domnívat, jak vypadá skutečný tvar dveří. Střecha se od špičky vozu až ke kufru snižuje, ale nemusíte se bát, že byste škrtali hlavou o střechu. Dostatek místa by měl být pro všechny cestující.

Interiér

Nevýhodou vizualizací a náhledů, je absence obrazů z interiéru. Ani u škody VisionS 2016 tomu nebude jinak. Interiér je velkou záhadou. Pokud chcete mít hrubou představu, co na vás v interiéru čeká, podívejte se na Škoda Fabia 2015.

Hnací ústrojí

Tisková zpráva se nezmiňuje ani o motoru. Jelikož se jedná o nový model, očekáváme i nový motor pod kapotou. S největší pravděpodobností můžeme očekávat výkon kolem 200 koňských sil. Motor, který má například Yeti, vydá pouze 150 koní a to by pro SUV bylo trochu podhodnocené. Nicméně i zde jsou to jen spekulace a musíme si počkat na ostrou verzi.

Závěr

Škoda VisionS 2016 nabízí zajímavý design, který má však pár nedostatků. Záleží však na úhlu pohledu. Nelíbí se nám především svažující linie střechy, která sice nabízí dostatek místa, ale je až moc napadne podobná nedávnému Kia SUV. Necháme se však překvapit, jak bude model vypadat na autosalonu v Ženevě.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »