CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Speciální edice F12 Tour de France se spoustou novinek


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Ferrari přichází s další verzí modelu F12 tdf, který byl vytvořený k oslavě legendární Tour de France. Vůz nabízí více, než jen odznaky a šmrnc frčky. F12 byla kompletně přepracována pro lepší přítlak a hmotnost se snížila díky úpravám na designu. Model nyní obsahuje více uhlíkových vláken a lehkého hliníku. V současné době by mělo být Ferrar F12 tdf jedním z nejrychlejší Ferrari na světě.

Exteriér

Na rozdíl od F12berlinetta Tour de France edice je mnohem agresivnější. Celkový tvar a rozměry jsou stejné, ale přepracované přední a zadní profil, dělá hodně změn.

Přední nárazník byl vytvarován do tvaru T s velkými kanálky na každém konci. Uhlíkové rozdělovače a nové otvory tak radikálně mění vzhled F12, protože nos je o něco delší. Kapota motoru si také prošla změnou, kdy nabídne více otvorů pro lepší chlazení.

Na boku představí edice F12 další nové funkce. Blatníky mají sportovní vzhled a černý pruh se rozšiřuje směrem ke kapotě motoru. Okna jsou menší, ale boční sukně jsou tak širší, než je obvyklé.

Všechny změny, kterými F12tdf prošlo nabízí agresivnější postoj, který se promítne především do aerodynamického výkonu. Přidejte ještě úsporu 110 kg a máte na světe skutečné žihadlo.

Interiér

Na první pohled není interiér F12tdf příliš odlišný, než standardní super-sport. Nové prvky však můžete spatřit při bližším ohledání. Hlavní změna se nachází v čalounění, které je čistě z uhlíkových vláken, hliníků a vysoce kvalitních plastů. Kromě volantu nikde nenajdete kůži. Vše je čisté a svým způsobem chladné, něco jako styl staré Sparty. Dohromady to skvěle ladí.

Hnací ústrojí

Pod kapotu si našel cestu 6,3 litrový motor V-12, který rozdává na 769 koňských sil a 519 liber-stop točivého momentu. To je o 39 koní více, než tomu má standardní model. Díky tomu zvládne sprint z nuly na sto za 2,9 sekundy a maximální rychlost je 340 km/h.

Závěr

Speciální edice Ferrari F12 Tour de France nabídne spoustu novinek, které milovníci rychlých kol přivítají s otevřenou náručí. Skvělý design a vysoká rychlost spolu ladí dokonale. Jedná se tak o nejlepší a nejúčinnější Grand Tourer k dnešnímu dni. Inženýry z Ferrari mají být na co hrdí.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »