CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Styl a dravost na vás čeká u modelu Scion C-HR 2016


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Značka Scion je známá tím, že dělá věci jinak. Svůj nový koncept crossoveru odhalila na Los Angeles Auto show a je to dokonalým příkladem této filozofie. Scion C-HR je divoký, ale stylový vůz, který nabídne dostatečný prostor i výkon.

Automobilka plánuje vyrazit s crossoverem na trh během roku 2016. Finální verze přitom bude k vidění na autosalonu v Ženevě příštího roku. Radikální styling a kompaktní pohon všech čtyř kol hodí rukavici k ostříleným konkurentům v podobě Nissan Juke, Honda HR-V, Mazda CX-3 či Mitsubishi Outlander Sport.

Exteriér

Změny z pařížské přehlídky jsou jemné, ale komplexní. Nejpozoruhodnější je přírůstek druhé sady dveří, kdy silueta zůstala stejná. Tělo je agresivní s výrazně rozšířenými blatníky. Zaoblená a zakřivená kapuce s černou střechou jasně definuje prostor pro cestující. Prahy jsou široké a nabízí praktické stupačky. Zadní sportovní světla vás uhranou a sportovní 21-palcová kola s výřezy jsou jako drahokam.

Interiér

Scion neodhalil nic z interiéru. Můžeme si však domyslet, co kabina nabídne. Studie C-HR poukazuje na konvenční kabinu, která sí vezme inspiraci především z Nissanu a Toyotu u pozadí. Přístrojový panel bude obklopený pomocnými měřidly a velké informační centrum se nabídne v barvě karosérie. Uvidíme jak konečný interiér bude vypadat a co vše nabídne. Na premiéru se můžeme těšit již příští rok v březnu na autosalonu v Ženevě.

Hnací ústrojí

C-HR je postaveno na globální architektuře Toyoty (TNGA), která je základem pro nový Prius. Tato platforma poskytuje nízké těžiště a kontrolu hmotnosti, která zvyšuje účinnost jízdních vlastností. V současné domě nemáme žádné oznámení o pohonných jednotkách, které nabídne C-HR. Uvidíme jestli objeví klasický pohon nebo nabídne alternativu v podobě hybridního pohonu.

Závěr

Nebyl pochyb o tom, že C-HR půjde do ostré výroby. Milujeme jeho nekompromisní styl a zejména zadní světla. Uvidíme jak si poradí s konkurencí a jak bude vypadat na generálce během autosalonu v Ženevě. Zatím má od nás palec nahoru.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »