CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Tesla Model X: bzučící SUV


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Nové SUV od společnosti Tesla, která se zmařuje na výrobu elektromobilů, se oficiálně představilo celému světu. Určitě zaujme svým nápaditým designem a skvělým dojezdem.

Americká automobilka Tesla Motors odhalila dlouho očekávanou novinku, své čistě elektrické SUV s názvem Model X. Koncept vozu se přestavil již v roce 2012 a prodeje samotné sériové verze měly být zahájeny již v roce 2013, ovšem kvůli neustálým odkladům se prodeje přesunuli až natenko rok. Za odklady stojí zaměření na prodej velice populárního modelu S.

Velice pozitivní je to, že se vzhled vozu v porovnání s konceptem téměř vůbec nezměnil, což není příliš časté. Velikou zajímavostí jsou zadní boční dveře, které se otevírají vzhůru k nebi. Ty mají usnadňovat nastupování a díky speciálně navrženým kloubům je lze otevírat i na ve stísněných prostorech, protože potřebují pouhých 30 centimetrů. Jsou navíc opatřeny čidly, aby při otevírání nenarazily na překážku. Přední dveře se při odemknutí otevřou zcela automaticky.

Interiér vozidla je primárně sedmimístný s tím, že jej lze upravit i do šestimístné podoby. Dostatek prostoru bude mít jak posádka vozidla, tak i náklad který povezete. Celému interiéru vévodí gigantická sedmnáctipalcová dotyková obrazovka, prostřednictvím které ovládáte veškeré funkce vozidla.

Automobil je poháněn dvěma elektromotory, kdy každý pohání svou vlastní nápravu. Přední motor produkuje výkon 190 kW a ten zadní 370 kW a to u verze P90D u slabší verze 90D je výkon obou elektromotorů ustálen na 190 kW. Nejedná se tedy o žádného lenocha. Vůz okáže z nuly na sto zrychlit za 3,2 sekundy a jeho rychlost je omezena na 250 km/h. Velice zajímavé je také číslo týkající se dojezdu, které má Tesla standardně vysoké. Podle odhadů by měl vůz dojet 402 km a u slabší verze dokonce 414 km.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »