CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Tipy, jak jezdit v autě se zvířaty


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Především je nutné připomenout pravidla silničního provozu, podle kterých nesmí být při přepravě živých zvířat ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

Za nesprávnou přepravu zvířat v autě hrozí pokuta až 2000 Kč. Ovšem zákon již neuvádí, jak mají být zvířata v autě zabezpečena. Je několik možností a rovněž doporučení veterinářů. Nejčastějšími domácími mazlíčky jsou psi a kočky. U malých plemen, štěňat a koček je to jednoduché, neboť lze použít přepravní box, klec nebo přepravní tašku určenou těmto čtyřnohým kamarádům. Přepravní box se může umístit do kufru, nebo na zadní sedadlo, kde je však nutné jej zajistit před posunutím. Podobně lze využít přepravní klece, které se vyrábějí pro všechna plemena a velikosti psů. Přepravní boxy poskytují psovi nebo kočce potřebný komfort, soukromí i bezpečnost. Jejich výhodou je nízká hmotnost a skladnost, takže se mohou snadno přenášet jako jiná zavazadla.

Psům jsou určeny také pásy, jejichž použití má však určité regule. Mohou se použít pro psy od 2,5 do 44 kg. Větší psi nad 44 kg již na sedadla v autě nepatří. Pásy, které jsou polstrované v citlivých místech na hrudi a břiše se instalují zásadně na zadní sedadla, nikdy ne na místo u řidiče.
Vhodným tipem je síť nebo mříž zabraňující psovi prolézat dopředu. Speciální síť se upevňuje za panty zadních dveří a stropní madla. Pro malé psy se prodávají skládací přepravní bedny, které se připnou k pásům, nebo lze použít autodeku nataženou až k předním sedačkám. Vytvoří se tak lůžko, z něhož pes nemůže vypadnout. Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem přepravy psa v autě je postroj, který se díky karabince připevní k pásům a může se použít i při vystoupení psa z auta a na procházce. Vhodným a snadným řešením je také universální speciální autodeka, která má našitá poutka pro přichycení k podhlavníkům a za rohy sedaček. Rozhodně ji pes neshrne tak snadno, jako obyčejnou deku, kterou si majitelé na zadní sedačku často pokládají. Ve spojení s pohodlným postrojem je autodeka ideální.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »