CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Top Gear a budoucnost


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Celý internet již mluví o aféře, která momentálně zaměstnává britskou televizní stanici BBC a sice ukončení činnosti moderátora Jeremyho Clarksona v televizním pořadu Top Gear, který je nejsledovanějším pořadem na světě. Clarkson si za své problémy může, podle mnohých, sám a to díky tomu, že si neodpustí nevhodné výroky, kvůli kterým dostala stanice již mnoho pokut. Vše vyvrcholilo rvačkou s producentem, která byla tou poslední kapkou.

Vývoj celé události se má asi tak, že již nyní, i napříč tomu, že BBC stále neukončila vyšetřování celého incidentu, můžeme na 95% říci, že se Clarkson do pořadu nevrátí. Nepřímo, avšak dost jasně to naznačil ve svém vlastním sloupku v deníku The Sun, ve kterém přirovnává BBC ke starému dinosaurovi, pro kterého již na tomto světě není místo pro život.

Pokud tedy budeme brát tyto řeči vážně, vzniká nám další otázka, a to jak se bude Top Gear dále vyvíjet. Je jasné, že až bude Clarksonův odchod definitivní, veškerá pozornost se obrátí na zbylé dva moderátory, na kterých bude rozhodnutí, zda budou v pořadu pokračovat, nebo zda odstoupí. Pokračování by bylo možné jak ve dvou, tak i případně se třetí osobou. Ovšem obě varianty se nám zdají dost nepravděpodobné, protože koncepce by se naprosto rozpadla a Top Gear by získal novou tvář, kterou by však mnoho diváku nepřijalo. Vypadá to tedy, že celý Top Gear bude nejspíše pohřben na hřbitově televizní zábavy. Samotný Clarkson se také bude muset rozhodnout, zda zůstane u řemesla a bude pokračovat v automobilové žurnalistice, nebo půjde úplně od válu.

S jistotou však můžeme říci, že pokud Clarkson opravdu odejde, bude to nejspíše znamenat i konec samotného pořadu minimálně v takové podobě, jak ho známe nyní. Clarkson byl jeho centrálním mozkem a pořad na něm stál. A bez něj již bohužel pořad ve stejné podobě dělat nepůjde. Proto se asi budeme muset začít pomalu, ale jistě smiřovat s tím, že jeden z našich nejoblíbenějších pořadů zanikne. A to vše jen kvůli lidské malichernosti.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »