CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Toyota Highlander 2016 je SUV do města i do terénu


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Od roku 2000 se Toyota Highlander těší předních míst v oblíbenosti SUV vozů, díky své spolehlivosti a jisté dávky asexuality, která je přitažlivá především pro rodiny s dětmi. Ve zkratce se dá Toyota Highlander popsat jako spolehlivé a užitečné vozidlo, které však není nijak sexy.
Vše však může změnit nejnovější Highlander přebudovaný v roce 2013 a nově vylepšený pro rok 2016. Nový model je totiž větší, odvážnější a luxusnější než jeho předchůdci. Pojďme se blíže podívat, jak moc se změnil a kde schovává ty sexy proporce.

Exteriér

Nový vizuál Highlander 2016 zaujímá především délka, která je fascinující. Zatemněné pilíře a chromované lemování zdůrazňuje novou krev a odlišné blatníky a jejich stylizace, jsou pak jakousi třešničkou na dortu. To vše je zalité z polevy 18-palcových kol, které dodávají modelu akční postoj. Highlander a RAV4 sdílejí podobné designové rysy příměstských crossoverů a musíme říct, že to rozhodně není na škodu.

Interiér

Toyota Highlander doslova září v interiéru. Luxusní materiály, kvalitní zpracování a nejmodernější informační technologie najdeme po celé kabině vozu. K dispozici je posezení až pro osm dospělých a tak je Highlander rozumná alternativa k mini-vanu. K dispozici je informační systém, vyhřívaná sedadla, navigace a spousty dalších doplňků, které vám zpříjemní pocit z jízdy.

Hnací ústrojí

Pod kapotou nalezneme motor V6 o objemu 3,5 litru, který produkuje na 270 koňských sil. Toyota však také nabízí alternativu v podobě hybridu. Ten poskytne 2,7 litrový čtyřválec a hybridní motor. K dispozici bude 185 koňských sil a společně s elektrickým motorem a spárovaným čtyřválcem vytáhne Highlander až 280 koňských sil.

Závěr

Toyota Highlander aktualizovala příjemně svůj design a nabízí kromě toho i řadu užitečných funkcí. Jednou z nich je náhrada za mini-van. Tato výhoda může být v některých zemích rozhodujícím faktorem úspěchu. Nová Toyota Highlander je tak silným argumentem pro rodiny s dětmi a všechny, kteří touží po silném SUV vhodným do města i přírody.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »