CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Toyota Yaris TRD Sportivo se slabým výkonem, ale krásným interiérem


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Bangkok Motor Show probíhala od 23. března do 3. dubna letošního roku. Jako vždy se představila řada nejnovějších a nejmodernějších vozů. Toyota měla ve svém showroomu slušnou nabídku vozů, které se chystá produkovat v tomto roce. Samozřejmě, že většina z nich upoutala pozornost. Největší uvíznutí v paměti má však Toyota Yaris TRD Sportivo. Pojďme se blíže podívat na tento model a jak moc se povedl či nepovedl.

Exteriér

Yaris Sportiva TRD je založena víceméně na Yaris G, ale bez několika funkcí, jako je ukazatel směru na bočních zrcátek, multifunkční volant nebo informační displej. V přední části si všimnete černé masky chladiče, která je zakončením celého spodku vozu a podběhu kol, které jsou také v černé barvě. Dále máme v exteriéru LED světla, která jsou vedena také v černé barvě. Výrazným kontrastem je pak stříbrný okraj, který je aplikován na bočním prahu a kolem vozu.

Interiér

Uvnitř nalezneme několik modifikací, které upravují interiér. Nejedená se však o nic zásadního. Středová konzole má sedmi palcový dotykový displej, podporující MP3, DVD, CD, MP4 a WMA. Oranžová karoserie exteriéru se přenáší i do interiéru, kde skvěle ladí s černými prvky. Kontrastní vzhled je velmi přitažlivý.

Hnací ústrojí

Pod kapotou Sportiva nenajdeme žádné velké změny. Aktualizace hnacího ústrojí nás nečeká a tak se musíme spokojit se čtyřválcovým motorem o objemu 1,2 litru, který produkuje 84 koňských sil a 79 liber-stop točivého momentu. Vůz má pohon na přední kola. Zda se dočkáme i zvýšení výkonu nebo jsou tyto údaje konečné, je ve hvězdách.

Závěr

Toyota Yaris TRD Sportivo má zajímavý exteriér a hezky přitažlivý interiér. Výkon by mohl být lepší, ale co čekat od vozu tohoto typu. Musíme se spokojit s tím co Toyota nabízí, ale i to není málo.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »