CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Venom GT je nejrychlejší sériovka je na scéně


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Je to už pět let, co Hennessey představil Venom GT, jako jediné sériově vyráběné auto, které je rychlejší, než Buggati Veyron. Společnost se sídlem v Texasu nyní oznámila aktualizovanou verzi Venom GT pro modelový rok 2016. Modernizovaný motor V-8 dodá více energie, než kdy jindy. Revidovaný Venom GT by měl mít 3. listopadu svůj debut, kde budou odhaleny všechny podrobnosti o nové verzi, která nás v příštím roce čeká.

Exteriér

Aktualizace se podle zatím ověřených informací netýkají příliš designu. Zatím totiž není v oběhu příliš oficiálních fotografií a tak můžeme soudit, že v době psaní tohoto článku neprošlo Venom GT žádnou změnou v designu. Ani upravený nárazník či zadní křídla.

To však neznamená, že je to nutně špatně. Venom GT byl velmi aerodynamické a stabilní auto již od prvního dne. Měnit proporce by tak nemuselo mít úplně smysl. Navíc je GT přitažlivé a získá vše co si zamane. Jediná věc, která je nová, je jasně žlutý lak a černý pruh, který se táhne přes kapotu. Jasně, že se dá Venom GT objednat i v jiných barvách, ale proužek je nový detail.

Interiér

Hennessey zatím nezveřejnil fotografie interiéru. Je však bezpečné předpokládat, že je také shodná s loňským modelem. Hennessey se zaměřuje především na řemeslné úpravy, které se týkají měkčí plochy horní palubní desky, koberců, kožených povrchů a uhlíkových vláken.

Hnací ústrojí

To co se skrývá pod kapotou je pro nás to nejdůležitější. Motor V-8 twin-turbo o objemu 7,0 litrů se může pochlubit výkonem 1,451 koní při 7200 otáčkách za minut. Zlepšení téměř o 207 koní o proti loňskému superautu. Masivní výkon umožní zrychlení z nuly na sto za závratných 2,4 sekundy. Maximální rychlost podle vedení Hennessey přesáhne 450 km/h.

Závěr

Hennessey není typ automobilky, která by produkovala příliš mnoho super aut. Když příjde s něčím novým, stojí to za to. Venom GT 2016 sice nemusí bořit rekordy v rychlosti, ale všichni víme, že aktualizovaný set je rychlejší jak Bugatti Veyron a je mnohem více přitažlivější. Tak co nám brání do něj usednout?


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »