CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Volvo a jeho konkurent pro VW Golf


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Ve Švédsku se v těchto dnech otevírá nové vývojové centrum automobilky Volvo, která má v plánu využít svých nikdy nevyužitých platforem pro vývoj nových kompaktních modelů. Mel by mezi nimi figurovat i nový přímý konkurent pro Volkswagen Golf.

Švédský Göteborg je nyní svědkem otevírání nového vývojového centra společnosti China Euro Vehicle Technology, která je majetkem automobilky Geely, která vlastní i značku Volvo. Nové centrum nyní bude schopno vyvinout automobil od úplného základu, včetně platformy, motoru, převodovky a karoserie. Prvním dílem tohoto nového centra by měla být modulární platforma pro kompaktní modely se znakem Volvo na přídi.

Mezi těmito modely by se měl objevit i nástupce Volva V40 a z něj vycházející crossover XC40. Mimo nich by měly na lince vznikat i modely značky Geely, která se orientuje na čínský trh, ale nyní by chtěla zamířit i na trh Evropský. První modely pocházející z tohoto centra by se na našem trhu měly objevit za zhruba dva a půl roku. Nástupce Volva V40 by měl představovat také přímého konkurenta pro nejoblíbenější vůz Evropy modelu Golf.

Podle slov Šéfa tohoto nového centra Matse Fagerhaga, který dříve působil v automobilce Saab a podílel se na vývoji nikdy nepoužité platformy Phoenix, se budou nové vozy z Göteborgu soustředit hlavně na využití hybridních technologií. Ostatně tuto technologii již chtěl Mats využít i u modelů Saabu. Nová Volva tak například dostanou elektromotorem poháněnou zadní nápravu.

Samozřejmostí u všech vozidel bude zachování maximální přesnosti a technologické dokonalosti všech modelů Volvo, díky kterým jsou v Evropě tak oblíbené. Velký důraz bude také nadále kladen na co nejvyšší bezpečí všech těchto modelů, i přes jejich kompaktnost. Volvo již tradičně získává v crash testech plné počty hvězdiček, za což je u řidičů velice oblíbené.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »