CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Závodník, který funguje: To je Volkswagen Golf GTI TCR


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Již v červnu 2015 se objevily první informace o voze Volkswagen Golf TCR, který byl v podstatě Seat Leon Cup Racer 2013 s tělem Golfa. Koncept byl navržen tak, aby se stal závodní jedničkou. Finální test byl dokončen na Liqui Moly Team Engstler, které vedlo k vítězství v Red Bull Ring v Rakousku v roce 2015. S touto počáteční zkouškou byl VW připraven dokončit všechny detaily na zákaznicky orientovaném závodním voze a nyní před námi stojí dokončený Volkswagen Golf GTI TCR 2016.

Exteriér

Ve srovnání s golfem TCR, má GTI TCR několik dalších aerodynamických vlastností a drobných změn. Dolní spoiler a sestava horizontálních žaluzií zlepšují přesun vzduchu po vozidle a tím lepší jízdní vlastnosti. Další změnou je širší Body kit, který umocňuje závodní vzhled GTI TCR. Ve srovnání s jiným golfem je šířka skutečně famózní.

Na zadní straně najdeme spoiler určený pro větší přítlak vozu. Dále zde máme níže posazené reflektory a zadní difuzér je oproti minulému modelu též přepracovaný.

Nový model GTI TCR vypadá skvěle. Úpravy pro aerodynamiku by mohly být o trošku větší, nicméně při pohledu z kanceláře se vám naježí chlupy.

Interiér

Volkswagen nepustil představy o interiéru Golf GTI TCR, ale můžeme se vsadit, že se příliš nezmění od golfového TCR, které jsme viděli v minulém roce. Musíme se však nechat překvapit, jaké vybavení na nás v konečném modelu čeká.

Hnací ústrojí

Golf GTI TCR jezdí na platformě MQB VW a je poháněn přeplňovaným 2,0 litrovým motorem, který produkuje na 330 koňských sil a 302 liber-stop točivého momentu. Motor má přímé vstřikování paliva a je lepší verzí motoru Golf R. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 5,2 sekundy a maximální rychlost je 230 km/h.

Závěr

Golf GTI TCR vykročil správným směrem. Malý hatchback si na trhu vždy najde své místo. Golf je navíc velmi oblíbený a v této úpravě to bude platit dvojnásob. Necháme se překvapit, kolik nových závodníků uvidíme v ulicích.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »