CS | EN

Cenová AKCE pro dlouhodobé pronájmy nad 15 dní! Více informací

800 220 230

Nárůst krádeží nákladu z vozidel během jízdy


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »
img

Není tomu tak dávno, co byly kamery ve vozech raritou, dnes jsou již běžnou součástí všech moderních vozů. Ačkoliv nejsou kamery na trhu snadno dostupné tolik let, aby si na ně řidiči zvykli, tak je pravděpodobné, že se dočkáme povinnosti kameru ve voze mít. Stala se totiž pomocníkem nejen řidičů, ale především policistů. Jestli se jedná o pomocníka nebo zbytečný doplněk, to už je na každém z nás. Pojďme se podívat, k čemu všemu může kamera ve voze sloužit. Možná vás překvapí, k čemu všemu mohou být kamery ve voze používány.

Vykrádání vozů za jízdy je nezvyklý způsob krádeže, který je velmi unikátní a nebezpečný. Nejedná se však o ojedinělé případy, ale již o pravidelné akce specializovaných skupin, které se na takových krádežích podílejí. Vrásky na tváři dopravců se objevily v nedávné době hned několikrát, když k takovým krádežím došlo v Německu. Konkrétně se jednalo o dálnici A61, kde českému řidiči za jízdy vykradli náklad s počítači. Na začátku roku došlo k něčemu podobnému u Dortmundu, kde byl zase vykraden náklad s telefony.

Organizované krádeže

Ačkoliv je známé, že většina krádeží proběhne ze zoufalosti, tak tento nový druh zločinu provádí profesionálové, kteří jsou sehraní do posledního detailu. Celá skupina řídí několik vozů a velmi dobře se vyznají v tom, jek se do vozu dostat a jak rychle zboží vyklidit. Podle všech informací netrvá celá akce více, než několik minut.

Bezmoc spedičních firem, ale i policistů

Otázkou ovšem zůstává, jak se na tyto útoky mají připravit spediční firmy, právě ony jsou terčem těchto krádeží a neví, jak se v těchto situacích zachovat. Když je přepaden vůz převážející náklad, tak je řidič v ten moment zcela bezmocný a díky rychlosti celého procesu si ani krádeže nemusí všimnout.
Vyhlídky na řešení těchto útoků nejsou příliš růžové, dopravní policie je zcela bezradná. Útočníci velmi dobře vědí, kdy mají akci zahájit a jak rychle zmizet. Jediným vodítkem bývají SPZ, ale ty jsou často falešné, takže i policie zůstává beze stopy. Zatím jedinými stopami jsou náhodní svědci, kteří mohou popisovat, co hrůzného viděli. Podle všeho jde především o rumunské gangy. Řidičům samotným nezbývá nic jiného, než zachovat chladnou hlavu a připravit se na všechno. Nejhorší újmou těchto útoků byla naštěstí jen finanční škoda za odcizené zboží.


přejít na úvodní stránku » přejít do archivu článku »